Údajně pravdivý dokument o Ukrajině

Aktualizováno: 19. 6.

Z emailové odpovědi známému:


Ahoj H***


Přeposlaný italský dokument je lepší než jsem pod vlivem shlédnutí desítek proputinovských škvárů odhadoval.

1. Prvních 5 minut bylo bez větší chyby.


2. Návrat skepse nastal hned jak jsem poznal, že řečník si plete nacionalismus s nacismem.

Dále obvyklou bludnou perličkou rašistů je pak z jinak rozporného S. Bandery dělat nacistu a nepřítele židů. Bandera byl nepřítelem jak sovětům tak nacistům a prakticky celou válku strávil v koncentráku. A židé sami k Banderovi zaujímají neutrální nebo i pozitivní postoj.

Většina Ukrajinců Banderu, do té doby něž z něj vytvořili ruští propagandisté vymyšlený ikonický terč zla, neznala. Zajímal je asi tak jako dnešní obyčejné Čechy zajímá například nějaký Karel Kramář.


3. Po skončení této ubohé druhé části dokumentu nastalo připomenutí historického pozadí vztahů USA - NATO - Ukrajina - Rusko a nebýt jednostranného pohledu na Euro Mejdan mohl bych v mnohém s autorem souhlasit. Tato část se mi docela líbila.

4. Po zbytek zhlédnutého úseku dokumentu (dokázal jsem přetrpět do 1 hodiny a nevím jestli oželím čas na dokoukání) se autorova počáteční částečná objektivita postupně zcela vytratila. Úpadek objektivity jde nejmarkantněji vidět na selektivním výběrů předkládaných informací. (Věděl jsi např. že sám "autorem démonizovaný jakoby představitel východních Ukrajinců" Тягнибок získal na Ukrajině jen něco přes jedno procento hlasů a jeho strana je v opozici zatímco např. jeho ruský protějšek Жириновский, získal až 7 procent a jeho strana byla nepřetržitě v Dumě?) Např. na celém světě najdeš hajlující lidi - sociologové mluví o několika málo procentech v každé zemi - nejvíce neonacistů ve světě je právě v Rusku (a na rozdíl od Ukrajiny někteří neonacisté zaujali v ruské věrchušce ta nejvyšší místa, viz. např. Рогозин). Ovšem nejen selektivním výběrem a odříznutím nutného kontextu manipuluje mluvčí s fakty bez přestání. Něčím připomíná dokonce české státní zástupce zaangažované do krytí loupeže KLASu.

Na závěr ještě k tvrzení šiřitele toho dokumentu - jeho výrok

"Pochopíte, stejně jako já, proč je Ukrajina nenávratně rozdělena..."

nemůže už být vzdálenější skutečnosti. Prodal jsem auto a hostil jsem do včerejška u sebe tři měsíce tři uprchlé rodiny Ukrajinských žen a dětí. Všichni patří mezi údajně Ukrajinci utlačované rusky hovořící spoluobčany. Nic v historii nespojilo dříve rozdělené Ukrajince pevněji než společné čelení brutálním agresorům. Dokonce i naprostá většina dřívějších tamních sympatizantů Ruska prozřela a stojí teď pevně (mnohde se zbraní v ruce) na straně pravdy. Ukrajina nebyla nikdy tak semknutá jako dnes. Přejme jim aby jim to vydrželo i v následujících nelehkých létech.


S pozdravem Roman Sikora – KLAS „Bezpráví má rádo tmu“ www.LoupezKlasu.org


---------- Původní e-mail ----------

*** Datum: 16. 6. 2022 8:25:00


16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

"Nová česká vláda sice pracuje na efektivnějším potírání korupce či střetu zájmů, některé korupční případy na vysokých místech a zvláště jejich pomalé vyšetřování však vzbuzují obavy." Uvedla to ve