Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny_Džek

Pamatujme na to, že před zabíjejícími agresory utíkají u Ukrajiny nejen maminky s dětmi ale také zvířata. Mnozí lidé neměli to srdce ponechat své miláčky na pospas osudu a vzali si je sebou. Výkon naši vlády, zákonodárců, médií aj. mohu zatím spíše chválit. Uvítal by ovšem pokud by se úměrně pamatovalo i na pomoc těmto němým tvářím. Například pro uprchlíky se psy nebo kočkami se hůře shání ubytování atd.

Naposledy jsem Vám ukazoval naší nejmladší uprchlici v právě podarované postýlce, nyní Vás seznámím s naším hostujícím pejskem. Jmenuje se Джек (Džek).

Majitelka ho našla před třemi lety zatoulaného na jednou ostrově Dněpru. Pravděpodobně se ztratil rybářům. Všechny pokusy najít původní majitel selhali. Tehdy mu byli tři nebo čtyři roky.

K nám do Čech utíkal se svoji paničkou, její starší maminkou a kočkou celých jedenáct dní. Během jejich anabáze se zachoval jako pravý antistresový pes. Mazlení s ním pomáhalo bezpočtu dětí, jejich rodičům, dobrovolníkům, policistům, zdravotníkům, hasičům a dalším vypořádat se zátěží prožitého. Měnil jedno prostředí za druhé, mnohokrát mu někdo v dopravních prostředích a halách šlápnul na tlapku ale náš Džek vše trpělivě snášel a vždy ochotně znovu a znovu snímal stres a poskytoval radost dalším lidem. Osobně jsem tak trpělivého, poslušného a mazlivého pejska ještě neviděl. V naších horách se mu evidentně hodně líbí, s ohromnou radostí pobíhá po loukách a komunikuje s koníky v sousedství. Samozřejmě i nám pomáhá nadále zvládat každodenní zátěže. Prosím nezapomínejme na další ukrajinské "Džeky".

Roman Sikora - KLAS19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

"Nová česká vláda sice pracuje na efektivnějším potírání korupce či střetu zájmů, některé korupční případy na vysokých místech a zvláště jejich pomalé vyšetřování však vzbuzují obavy." Uvedla to ve