Bezpráví má rádo tmu
III.A Nekalé metody
7. Neoprávněné nakládání s majetkem poškozeného
Pozice v dokumentu
7. Neoprávněné nakládání s hmotným i nehmotným majetkem poškozeného
Abstrakt
Hl. účastníci dlouho před donuceným prodejem firmy prodávali skladové zboží poškozeného na účet čerstvě vzniklé Společnosti parazitující na jméně.
Poté, co mi hl. účastníci náhle zastavili slíbenou dodávku mého zboží, jsem se rozjel zoufale hledat náhradu. /str. 67 III.A.2.g)/
Po návratu jsem si ničeho nevšiml. Často jsem musel znovu opouštět firmu. Až později se mě zeptal udiveně můj zaměstnanec skladník KLASu, jestli vím, že se mi na mé firmě (v mém systému a mým klientům) prodává zboží (prostředníkovo a částečně i moje) na cizí firmu a tržba jde na cizí účet. Tento zaměstnanec se právě vrátil z dovolené (5.-16. 12.) [1] a jako jediný si po čase všiml drobného rozdílu v hlavičkách vystavovaných faktur. /str. 97 III.A.5/
Byl jsem ohromen, ale v té době se na mě gigantický tlak vystupňoval do té míry, že jsem to už rezignovaně neřešil.
[1] Dovolenou skladníkovi KLASu jsem v toto netypické období nařídil na doporučení vedoucího.
Protože termín dovolené skladníka KLASu (5.-16.12.) se kryje s dobou rozprodávání mých skladových zásob a zneužití mého dalšího hmotného i nehmotného majetku, domnívám se, že vedoucí a účetní měli zájem jednak na odstranění pečlivého zaměstnance, který by si toho mohl všimnout, a zároveň jim to umožnilo místo něj poprvé po mnoha letech provést inventuru, a tak mít možnost navždy pozměnit stavy zboží.
» Výpověď Skladníka KLASu jak se mu
snažil vedoucí podstrčit k podpisu
dokument s padělaným účtem [KV 2.5]
Jak skladník Klasu, tak pak Sikora se ve stejné době vrátili po dlouhé nepřítomnosti na firmu. Oba byli vylákaní z firmy pachateli (Skladník na předčasnou dovolenou a jejich oběť se honbou za plněním jejich fingovaných požadavků).
Po jejich návratu došlo k
podstrčení dokumentů s padělaným číslem účtu k podpisu:
-
A. Sladníkovi - padělatelé se pokoušeli
-
zneužít jeho spěchu při zdolávání nakupené práce po jeho dlouhé nepřítomnosti.
-
částečně legalizovat zločiny padělání a následné krádeže tržeb.
-
B. panu Sikorovi - padělatelé se pochopitelně nepokoušeli jakýkoli dokument s padělaným číslem účtu podstrčit své oběti a pochopitelně neexistuje ani žádný nepodstrčený dokument s padělaným číslem účtu podepsaný obětí.*
* KZS se neostýchala naznačit možnost, že padělání svého úctu ("v jejím podání "změna dodavatele") mohl spáchat sám sobě i poškozený [BzS 2.2]
» Trik odvedení pozornosti
od padělaného čísla účtu
[KV 2.5]
» Jak expedient KLASu potvrdil, že
změnu účtu mohla udělat jen spol. R
a jak i toto mařitelé ignorovali [KV 2.4]
» Komentář k snaze
vedoucího a vyšetřovatele
popřít zločin padělání účtu [BzS 1.6]
Až mnohem později, někdy v roce 2013, mi někdo z mých bývalých zaměstnanců řekl, že toto rozprodávání mých skladových zásob probíhalo nejprve dokonce chvíli na firmu jiného názvu, než si hl. účastníci vytvořili Společnost parazitující na jméně.
V písemném vyjádření prostředník tuto skutečnost nejistě popírá [KV 2.8], ale odvolává se na přebírání účetnictví od bývalého komplice účetního [UD III.A.3.a)(1)].
Mařitelé vyšetřování tyto závažné skutečnosti opět odmítli prošetřit, jako by jim vadilo, že faktury lupičů jim nedodala samotná jejich oběť [BzS 1.6].
Faktury takto "prodávaného" mého zboží pochopitelně nemám, ale musí jich být po celé republice za tu dobu u členů KLASu stovky. Určitě by se daly dohledat i v mém SW, ale k tomu také nemám přístup, protože Společnost R mi doteď odmítá můj program předat a už se mnou ani nekomunikuje.
[Padělání čísla účtu není trestný čin.]
» Něco málo o otřesném přístupu společnosti R ke svému klientovi v poznámce č. 2 k [UK VI.C]
Faktury s padělaným číslem účtu nakonec Roman Sikora sehnal a dodal do trestního spisu. Samozřejmě ani to mu nepomohlo a mařitelé spravedlivého procesu pokračovali v popírání i této tak závažné trestné činnosti.
» Jak se zločinci pokoušeli zapřít
část podvodných faktur [KV 2.8 ].
Zboží během těchto dnů prodávali jak moje z mého skladu, tak postupně stále z větší části i prostředníka. Začátkem prosince jsem měl totiž už omezené zásoby a některých položek sortimentu zbývalo doslova jen tak na dva týdny prodeje.
Skutečnosti, že část zboží pachatelů nebyla ještě uhrazena [UD III.A.3.a).(4)], se chopili ochránci padělatelů a přivedli na svět obzvlášť boubelatou absurditu.
[Dodavatel může odběratele
okupovat a exploatovat,
pokud mu nedovolí uhradit pohledávky.]
29. 9. 2014 jsem se svého bývalého zaměstnance skladníka KLASu zeptal, zda by mi mohl poskytnout tehdejší inventury. Vím, že Společnost parazitující na jméně mi zcizila i veškerá volná data včetně historických. (Ostatně s nimi i pracoval sám. Skladník KLASu mi při některé předchozí návštěvě dokonce ukazoval jím vypracované komplexní statistiky porovnávající současnou Společnost parazitující na jméně s mými historickými daty).
Skladník KLASu mi tentokrát řekl, že už neví, kde podklady o inventuře jsou, a moc si toho ostatně kolem inventur z listopadu a prosince 2011 nepamatuje. Upozornil, že měl dovolenou, a tak sklad a inventuru řešili vedoucí s účetním. Pokud jde o fyzické záznamy inventur, ty jsem dosud nikde neobjevil. /str. 73 III.A.3.a)(1)/
Inventura skladů
Inventuru poprvé po mnoha létech prováděli sami pachatelé*.
Inventura samotnými lupiči byla umožněná vystrnaděním skladníka KLASu na předčasnou dovolenou, která se navíc časově kryla s krádežemi tržeb.
To vypovídá samo za sebe, a to si ještě musíme uvědomit, že dodnes je Romanu Sikorovi přičiněním OČTŘ bráněno v přístupu ke svému kompletnímu účetnictví [BzS 1.2].
Krádeže si dále pojistili odmítnutím odevzdat mezi mnohými jinými i hlavní účetní knihu a inventury majetku a závazků [KV 1.3].
Tuto skutečnost musel R. Sikora připomínat vyšetřovateli několikrát:
(Toto připomínání bylo, jako povětšinou, bezvýsledné).
*Daleko později objevil Roman Sikora v kontejneru, který mu neukradli, ukryté a zapomenuté dokumenty podepsané vedoucím, které vypovídají o tom, že mu fyzicky kradli zboží ještě mnohem dříve, než došlo k známým krádežím přes padělané číslo účtu.
Dodatek 2015: Při rychlém čtení výpovědí svých zaměstnanců (cca 2. 11.) jsem si uvědomil, že pokud opravdu nebylo nikde používáno razítko (poprvé po dvaceti letech), přestože razítko za pár korun vyrobí kdekoli a jakékoli za pár korun, a navíc není používáno, tuším, dokonce ani 16. prosince, byl to pravděpodobně záměr.
Jak už někde píši, díky klamavému názvu a falešně uvedenému sídlu Společnosti parazitující na jméně nebyla záměna téměř odhalitelná, ale zaměstnanci by si prostě všimli obsahu razítka. Je přirozené, že po každém úderu zrak vědomě i bezděčně kontroluje, jestli je razítko správně umístěné, po celé ploše otištěné, nerozmáznuté apod. Dále nevím sice, zda první podepisují nebo razítkují, ale při následném podpisu opět může zrak vnímat text blízko umístěného razítka. Navíc už by tady mohl být znám autor nebo poskytovatel razítka, když už se dodnes nemůže najít autor změn hlaviček faktur.
Svědek, expedient R, se pochopitelně podivuje nad tím, že na fakturách s padělaným číslem účtu chybí razítko
KV 2.3].
Stejně si dlouhodobého padělání faktur i díky nepřítomnosti razítka nevšiml také další expedient S [KV 2.4].
PS: Pachatel vedoucí v dané době bydlel několik desítek metrů od výrobce razítek.
» Vzorek dokumentu Romana Sikory
s padělaným číslem na účet
člena zločinného spolčení [KV1.2]
Dodatek 2015: Výpověď prostředníka ze 17. 9. 2015 s přiloženou fakturou z 31. 12. 2011, v které fakturuji prostředníkovi alespoň malou část prosincové tržby, o kterou mě připravili, potvrzuje vedoucího přiznání akorát, že k tomuto „dorovnání“ nedošlo až v převodní smlouvě, ale dokonce ještě později, pravděpodobně až někdy po 3. lednu 2012.
Situace je stejná jako s mým podepsáním převodní smlouvy a přenechání nájmu za cca jednu třetinu předchozí výše. Byl jsem rád, že mohu alespoň nějakými penězi zaplatit zaměstnance, daně, režie, atd., atd.
Pochopitelně mi fakturu připravili vedoucí s účetním. Já jsem neměl naprosto žádné povědomí o tom, kolik mi prodali zboží, co vlastně v tom prosinci s mým KLASem „vyváděli“, a ke svému účetnictví jsem se dostal až v roce 2013 a inventuru nemám dodnes.
Motiv rozprodávání:
Nedokážu si zodpovědět otázku, jestli se chtěli hl. účastníci přímo obohatit i na mém zboží. Možná se ale pouze někde uvnitř zdráhám připustit, že klesli až tak hluboko. Proto se utěšuji nadějí, že od začátku mi hodlali vrátit alespoň pořizovací hodnotu zboží. Hned po uchvácení firmy, o jehož zdaru byli asi již naplno přesvědčeni. Každopádně mi pak po mé kapitulaci uhradili nějaké mé prosincové náklady.
Jisté je, že zbavením mě přísunu jakýchkoli peněz si prostě pojišťovali své vítězství. /str. 41 III.A.1/, /str. 67 III.A.2.g)/, /str.91 III.A.3.d)/ a jinde.