top of page
U.D. III.JAK. A. Nakalé metody

VI. Obrana hlavních účastníků

E., F., G., H., I., J.

Obsah VI. Obrana hl.účastníků(pachatelů).F.-J(2.část)

E. Údajně zbytečná a předražená modernizace

Abstrakt

Modernizace probíhala dlouhodobě a za plného souhlasu hl. účastníků.

K hodnocení modernizace a doprovodného SW řešení nemají hl. účastníci, případně jimi dosud prezentované okolí, naprosto žádné schopnosti.

Jen díky úspěšné modernizaci dokážou laičtí hl. účastníci zbrzďovat propad svých tržeb.

"Modernizace, a hlavně její nejdražší část v podobě SW řešení, byla předražena a zbytečná."

Tento laický argument lze snad ospravedlnit u tichého společníka a prostředníka, kteří naprosto nerozuměli jednak MLM problematice a jednak IT technologiím. Ostatní hl. účastníci věděli dostatečně, že můj MLM systém vyžaduje bezpodmínečně robustní a náročné IT řešení a znali okolnosti dosažené pořizovací ceny.

Jinak jsou ale jejich schopnosti ohodnotit náročnost a hodnotu tak sofistikovaného a rozsáhlého SW řešení realizovaná na základě BPM druhé generace naprosto mimo jejich znalosti. Zde se pořádně zapotí kvalifikovaní znalci, takže jakékoli tvrzení hl. účastníků a dalších laiků mají hodnotu blízko nule.

 

Ve velmi specifické branži síťového marketingu, zvláště pak v tzv. kompenzačních plánech (které tvoří základ systému), se považuji za profesionála světové úrovně. Osobně neznám nikoho v ČR, kdo by problematiku hlouběji ovládal.

Opakuji, že navzdory jakýmkoli proklamacím se schopnosti všech hl. účastníků v tomto směru blíží rovné nule. Ostatně několikaleté práce nad přípravou a trochu i průběhem modernizace se zúčastnili i někteří z hl. účastníků a jejich osobní přínos a výstupy můžou sloužit pouze k obveselení.

Ukázku pracovních schopností pachatelů
naleznete ve dvou komentářích níže.

VI.E. Modernizace

Jen díky modernizaci dokázali i takoví naprostí laici udržet prodej, sice na nižší, ale pořád přijatelné úrovni. Toho, že bez úspěšné modernizace by propad jejich prodejů byl mnohem větší, a že jejím haněním pouze zastírají vlastní neschopnost, si jsou hl. účastníci dobře vědomi. Jinak by nemohli už dvakrát odmítnout moji nabídku, že jim předám zdarma starý systém. (A ten fungoval dlouhé roky a všechny hl. účastníky také skvěle “živil“.)

VI.E. moderniace drží pachatele nad vodou

Proč jsou všichni hl. účastníci méně úspěšní s KLASem v klidu než samotný poškozený za otřesů?

Proč se hl. účastníkům nedaří realizovat dokonce ani prodeje, které zvládal dlouhá léta stvořitel a vlastník KLASu, a dokonce i za největšího zemětřesení (enormní modernizace za chodu, vrchol ekonomické krize, poškozování distributorem atd.), je těmto účastníkům spolčení nepochopitelné.

Jak lupiči podnikali po loupeži

 

Dneska již víme, že bylo tvrzení pana Sikory správné. Zatímco ekonomická krize skončila a nastal každoroční prudký růst, naši lupiči vedli  ukradenou firmu každý rokem hlouběji a hlouběji do propasti.

Katastrofálněji to již nešlo*.
   Kdyby našli cvičeného čuníka, který by se zvládl kopýtkem podepisovat a postavili ho na své místo, ušetřili by si značnou část lupu.

* Pochopitelně vynecháme-li jejich předchozí (podnikatelské" výkony (např. když dokázali za pár měsíců faktického podnikání připravit věřitele o mnohé miliony [UD III.A.1.d)]) ,viz níže.

» K podnikatelskému břídilství pachatelů
   ještě před panem Sikorou a
    následnou Loupeží KLASu, např.:

VI.E. Proč jsou všichni hl. účestníci_Jak lupiči podnikali po loupeži

Oni si ale "naběhli" sami. V touze zmocnit se KLASu a dodat druhým odvahy si jeden každý před všemi ostatními přisvojoval neexistující zásluhy o KLAS a zveličoval své schopnosti. No a navzájem si to uvěřili.

Nikdo si totiž neuvědomil, že stejně jako uvádí v omyl on je, tak i oni uvádí v omyl jeho. Po zmocnění se vytouženého KLASu se tak octli v situaci, kdy by mělo sofistikovaný KLAS posouvat dopředu n-1 (kde n = počet lvů bijících se před uchvácením do prsou) mimořádně schopných lidí. Místo toho je tady n bezcharakterních packalů bez vztahu ke kořisti, schopných pouze přisáti se na setrvačně se točící kolo KLASu. To se jim jen díky výbornému systému a dvacetileté práci a zkušenostem stvořitele zbrzďuje pomalounku.


Ostatně jestli vedoucí a účetní „řídili“ uchvácený sofistikovaný KLAS tak, jako svůj prostinký projekt Společnosti T. (a KLAS v roce 2006) /56 III.A.1.d)/, kdy šli závratnou rychlostí miliony do mínusu, je skutečnost, že ještě nezkrachovali jen dalším důkazem o výtečném systému KLASu a stabilitě prověřenou mnoha léty. /str. 7 I.A.1.a)/ odstavec Stabilita KLASu.

Neslavný konec
uloupeného systému KLASu

z oficiálních zpráv lupičů:

 • 20. 6. 2018 "Změna v Odměňovacím systému KLAS"

 • 7. 8. 2018 seminář "Představení nového marketingu".

 • 4. 9. 2018 "Musíme posunout nastavení nového odměňovacího systému na neurčito"

 • 1. 12. 2018 oznamují, že k 1. 1.2 019 spouštějí nový, nejspravedlivější systém odměňovaní, protože starý systém byl důvodem jejich trvalého "poklesu" *.
  "změny ocení ... ti z vás, kteří si chtějí vybudovat úspěšnou obchodní síť a ... kariéru!"

 • 4. 1. 2019 oznamují: "Vzhledem k drobným technickým problémům bude spuštění nového systému opožděno."

 • 17. 1. 2019: "O spuštění nového online systému Vás budeme včas informovat. Jako omluvu přikládáme ke každé objednávce hodnotný dárek."

 • 31. 1. 2019: A konečně přiznání:
  "Oznamujeme všem členům, že společnost KLAS EU s.r.o., k datu 31. 1. 2019, definitivně ukončuje činnost MLM" a ... "Jako kompenzaci ....  přikládáme ... hodnotný dárek ZDARMA."

*Čti: "My umíme loupit a kupovat si beztrestnost, nepožadujte po nás práci nebo dokonce management".)

Členy Zločinného spolčení  můžete nazvat libovolně, ale že by se jednalo o "hospodáře",  je prostě vyloučeno. 

Pan Sikora bez jakékoli podpory dokázal z 5 tisíců za 20 let dřiny vybudovat firmu o hodnotě desítek milionů.

Co myslíte, jak si asi připadal mařitel V. Trýzna (jehož "hospodárný" přístup  v kauze Čepro přispěl k  milionovým škodám), když byl donucen postavit se za lupiče a své podvádějící kolegy a napsat, že pan Sikora "nejednal s péči řádného hospodáře", když odmítl chránit svůj majetek na úkor nevinných lidí?
[BzS 2.4]

Obětí trestné činnosti

se nestal pochopitelně jen pan Sikora, ale byly různou mírou postiženy i tisíce členů jeho KLASu.

»Útěk před spravedlností

   k neoprávněné subsidiaritě na úkor

  (zákonem mařitelům uložené  § 2 odst. 4 s. ř.)

  ochrany veřejnosti [BzS2.6]

VI.E_"naběhli si sami"přisvojovali si neexistující zásluhy_kom Neslavný konec
Podklady

 

V následujícím emailu kupodivu distributor veškeré části (SW i obchodní systém) modernizace vychvaluje. Přitom modernizace již běží třetím rokem (naostro druhým)! Copak se nám to v názoru asi porouchalo, že za několik málo měsíců je nucen „překabátit“ a modernizaci posedle hanit?

Od: distributor

Odesláno: 7. dubna 2011 12:37

Komu: KLAS, skladník Klasu

Kopie: KLAS, vedoucí; KLAS, Roman Sikora

Předmět: Otázky pro ćlánky KLAS (2) třetím

P*** posílám první hrubý text odpovědí na tvoje otázky.

Zkus to konzultovat s Romanem a Honzou pokud na to najdou chvilku času.

 

P***

Příloha ve wordu:

....

 

V čem vidíte největší přednosti KLASu?

(V čem je jeho největší výhoda oproti běžnému zaměstnání, nebo klasickému podnikání.)

Přednosti Klasu jsem už mnohokrát zmiňoval třeba v Informačním občasníku. Vynikající poměr ceny a účinnosti produktů. Teď navíc nový OS z kanceláří. Vynikající stabilita sítě. Je spousta lidí, kteří vybudují poměrně malou síť, aby potom léta pobírali s opravdu minimálním úsilím třeba 10 tisíc korun měsíčně. To rozhodně v mlm není samozřejmost.

...

 

Jak dlouho se již věnujete KLASu?

12 let


 

Poznámka Sikora 23. 8. 2014: Tedy distributor, stejně jako kdokoli z hl. účastníků, rozhodně nezakládal KLAS, (jak přesvědčují okolí) a nemohl mít na jeho stvoření a úspěchu žádnou zásluhu.

 

.....

 

Ale jsem vděčný za to, že byl ke mne osud tak štědrý a poslal mi do cesty příležitost ve formě fy KLAS. J

....

----------------------------------

Klas a jeho nový odměňovací systém.

Jak vnímáte změny po roce zavedení?

Jsem hlavně rád, že už se „vychytala“ většina nedokonalostí, které zcela nutně museli vzniknout při tak složitém projektu jakým přechod na nový systém byl.

 

Co podle Vás přinesl nový odměňovací systém pro aktivní členy VOS – KLASu.

Jednoznačně mnohem větší odměny. Obzvláště pro začínající. Začátečník v Klasu má při stejném objemu nákupů v síti až 10x větší odměnu nežvětšina konkurenčních firem.

Ekancalář zase usnadňuje práci ze sítí. Umožňuje komunikaci se členy a mnoo dalších vymožeností

 

Mnozí lidé si stěžují na složitost nových změn, nebylo lepší zůstat u starého odměňovacího systému?

Je pravda, že nový systém umožňuje tolik věcí, že to začínajícímu může připadat složité. Ale jak se mu postupně rozrůstá síť tak všem dalším funkcím přijde na chuť. Je důležité začátečníkům vysvětlovat jen základní věci, které potřebují. To je úloha sponzora-patrona.

A ještě jeden email kde hl. účastník distributor chválí nový systém. To ovšem ještě neměl potřebu inicializovat uchvácení mého KLASu.

 

----- Original Message -----

From: distributor

To: "KLAS, Roman Sikora" <sikora@klas.cz>

Cc: "SJ" <...@seznam.cz>

Sent: Tuesday, September 22, 2009 12:17 AM

Subject: Re: Odměňovací systém KLASu - Manuál v 16-03

 

> Ahoj Romane,

>

> děkuji za zajímavé poznámky pana SJ. Vše jde podle plánu. Je

> zajímavé jak to co se vytváří visí ve vzduchu. Lidé jako kdyby to

> cítili. Kontaktuje mne daleko více lidí, kteří mají zájem o obchodní

> stránku věci.

>

> Uděla jsi neuvěřitelně skvělou věc. A upřímně i přes to, že znám tvoje

> kvality, asi bych před tím nevěřil, že to dokážeš takhle dokonale celé

> zvládnout sám. Klobouk dolů!

VI.E. Podklady

Výňatek z mého emailu, prostředníkovi, který měl předat tich. společníkovi a kde pro něj mj. popisuji situaci kolem modernizace a SW, protože jsem se tehdy domníval, že na rozdíl od ostatních hl. účastníků nebyl asi o ní a dohodách o pohledávkách informován.

Od: KLAS, Roman Sikora

Odesláno: 1. listopadu 2011 22:48

Komu: prostředník

Předmět: RE: Pro tich. společníka.

... Důležité je, že investice, které nechtěný problém po tolika létech skvělé spolupráce způsobili, jsou už dokončené a už se začínají vyplácet a KLAS je ziskový a má dobrou budoucnost. (Už jenom skutečnost, že nárůst závazku vůči nám je o několik miliónů menší něž stály tyto mimořádné investice je nezpochybnitelným důkazem, že KLAS byl a je výdělečný).

             Podle pana Sikora byly tyto investice byly naprosto nezbytné, a měli charakter takových, které se dělají jednou za 20 let a skoro tak starý byl systém, který už nemohl dále konkurovat. Zato nyní patří k naprosté světové špičce a je mj. připraven na mezinárodní expanzi. ....

 

K ceně SW ještě sděluje, že obdobné SW systémy (navíc nezohledňující specifika dané firmy) stojí zpravidla mnohem více. Viz. např. světový lídr http://www.*** s kterým (plus ještě s jinými firmami) pan Sikora dlouho jednal a u nichž by srovnatelný SW vyšel ještě dráž a navíc by se jednalo jen o licenci bez vlastnění a s dražším provozem. Chce zdůraznit (a omlouvá se za neskromnost), že i jako programátor a znalec networkingu, problematice hluboce rozumí a za svým tvrzeními si opravdu stojí.  SW je opravdu robustní ale i proto může pan Sikora zaměstnávat jen 5 zaměstnanců zatímco čeští konkurenti s podobnými výkony zaměstnávají 25-40 zaměstnanců! Takže i takto velká investice se jednoznačně vyplatila! To se již teď ukazuje jako velká konkurenční výhoda a bude se navíc ještě víc násobit při vstupu na mezinárodní trh.

 

Celý přerod systému včetně vývoje SW a souvisejících reorganizací stálo asi dva roky extrémně náročné práce, (kdy se nemohlo pracovat na zvyšování tržeb, a navíc se zjednodušovala  logistika a tak se prodávalo ze stahovaných zásob díky rušení cca 30 filiálek, což vedlo vizuálně k snížení odběru od nás ale tržba v KLASU neklesla) a následných otřesů, usazování a odlaďování. Teď už to mají za sebou a konečně se můžou pustit do zúročováni blahodárných změn. Plánují vstup do sousedního Německa a Polska, Jedná se o Španělsku. Ostatně díky modulárnímu a tzv. mezinárodně „bezešvému“ systému nebude konečně problém vstoupit do jakékoli země EU a jedná se i o Ukrajině, tam to bude ovšem legislativně náročnější.)

VI.E. podkl._t.společřníkovi o modernizaci

prostředník

Návrh.

2. 9. 2013, 18:03:51

Komu: klascz@seznam.cz

 

Romane,nevím zda mám dobrou adresu,ale i tak Ti píšu.Stále častěji se ke mne dostávají informace o Tvém jednání a vlastně poškozování sítě MLM. Nevím čím jsme si to od Tebe zasloužili,ale patrně našim slušným chování a podepsáním absolutně nevýhodné smlouvy o převodu sítě a programu pro MLM.Chtěli jsme Tě ušetřit pádu a zachránit Ti co se dalo a to se asi nevyplácí.Alespoň z Tvého dosavadního jednání tak usuzuji.Mám pro Tebe návrh.Slož na náš účet 4,7 mil Kč a od nás dostaneš všechny práva k programu a síti,co jsi měl.Podepíšeme smlouvu o zpětném prodeji všeho,co jsme od Tebe získali.Program je zcela špatně nastaverný,velká většina úkonů je amatérsky spočítána,takže negeneruje zisk.Další segmenty jsou z velké části k ničemu a je to jen velká počítačová hra.Byl jsem vlastně podveden a koupil jsem "zmatka".Velice rád Ti takový výtvor vrátím.Jednal jsem v dobrém úmyslu zachránit pro Tebe co se dá a jak je nyní patrno,tak se to nevyplácí.Očekávám,že na můj návrh přistoupíš,náš právník je připraven sepsat dohodu o zpětném prodeji.Patrně přistoupíme i na jednu až dvě splátky.Rovněž očekávám,že upustíš od všech pomluv a šíření nepravd a rozeštvávání členů sítě.Museli bychom přistoupit k velice razantní odpovědi a to bych velice nerad.S pozdravem. S***

» Dvě předstírané nabídky
    vrácení části uloupeného KLASu
   doprovázené výhrůžkami.

(Obě následovaly do několik hodin poté, co se pachatelé dozvěděli, že se snaží pan Sikora ještě razantněji dobýt svého účetnictví.)
[KV 3.1]

VI.E._email prostředníka 201309

To, že jsou hl. účastníci absolutní laici v posuzování něčeho tak odborného je mimo diskuzi. Přesto naruším jejich tvrzení o špatném systému ještě jedním důkazem – dvakrát  jsem jim nabízel zdarma starý systém, který fungoval mnoho let, ale jim se kupodivu tento údajně "příšerný" nový systém vyměnit za  osvědčený nechce (viz výňatek z emailu 8. 9. 2013). Otázka, proč si nechávají "nefungující" věc, když mohou zdarma dostat mnoho let fungující, zůstává nezodpovězena.

klascz@seznam.cz

Re: Návrh.

8. 9. 2013, 21:55:08

Komu: prostředník

....

K programu (nejsem si jistý, co vše pod to zahrnuješ) je potřebná dlouhá a odborná diskuze, takže se k tomu teď nebudu obsáhle vyjadřovat. S něčím se dá třeba souhlasit a s něčím rozhodně ne. Každopádně každému kdo do toho trochu vidí, je jasné, že jste s uchvácením úspěšného Klasu počkali, až když jsem v říjnu, měsíc před Vašim útokem, dokončil jeho dvouletou modernizaci, která stála přes deset miliónu a přidala mu další hodnotu.[8]

   Bohužel Tebe nebo Vás Vaši komplicové neinformovali, že má následovat další etapa, která odstraní některé přirozené prototypní nemoci a které oni nejsou schopni, ani kdyby poskakovali po uších, realizovat. (Já jsem Tě o všem správně informoval, a dokonce později nabízel práci zdarma, ale když Ty ses holt rozhodl věřit jiné sortě lidí). Starý systém, který mě stal za ta léta rovněž milióny, byl také dobrý (ostatně Vám všem přinášel krásný bezpracný zisk) ale s novým vylepšením se nedá srovnávat. Matičko Sedmibolestná!, já přeci nemohu za to, že s tím jednak zacházíte jako občané tlačící v Rolls-Roycu šrot do sběrny a jednak ho neumíte odladit[9].

   Ale já se s laiky přít nehodlám. Pokud svou nezpůsobilost chcete svádět na skvělý systém, opakuji svoji nabídku o poskytnutí starého systému zdarma.[10] (a vymalováno)

...

 

[10] Jelikož ovšem vím, že právě některé provázané mechanismy modernizovaného systému zbrzďují propad tržby navzdory Vaši neschopnosti a že při starém (jakkoli dobrém systému) byste byli ještě více potrestání za nemohoucnost, výměnu nedoporučuji.  (I když by byla v můj prospěch, protože by obnažila další nepravdu).

VI.E. nabídka zdarma starý systém

Výňatek z mého emailu obsahující návrh na inzerát, kde popisuji mj. jednu z přidaných hodnot modernizace, tak jak ji byla zejména vedoucímu, účetnímu a distributorovi velmi dobře známa.

From: KLAS, Roman Sikora [mailto:sikora@klas.cz]

Sent: Friday, November 18, 2011 1:18 PM

To: účetní

Cc: KLAS, vedoucí

Subject: RE: Hledám investora.

 

Souhlasím, ale pokud by byl někdo ochoten VČAS uhradit závazek (případně poskytnout záruku budoucí úhrady) tak nemusí už mě ani prostředníkovi a ostatně ani tichého společníka nic trápit. S podvodníky se musí počítat tak jako tak.

....

  V posledních dvou letech se mi podařilo zvládnout velmi náročnou inovaci (mj. lukrativní obchodní aplikaci postavenou na BPM II), která již běží a díky tomu, že je mezinárodně "bezešvá" (což mimo jiné nezvládla řada našich konkurentů silnějších o dva řády) umožní s minimálním nárůstem nákladů rozšířit trh o další země.

  Tato úspěšná ale náročná modernizace přišla na zhruba 10.000.000 Kč a způsobila dvouleté zbrzdění. Díky tomu mám narušen cash-flow. Situace spěchá, hledám proto investora do něčeho léta osvědčeného navíc s mimořádně potenciálem prudkého růstu.

Text opravuji

...

VI.E návrh na inzerát s výhodamy modernizace

Následující výňatek emailu ukazuje, že dokonce i vzdálený tichý společník si byl ve skutečnosti vědom, že KLAS není žádná krachující firma a jde o skvěle fungující systém.

Od: prostředník

Odesláno: 15. listopadu 2011 10:27

Komu: KLAS, Roman Sikora

Předmět: Fw: Klas

...

 

----- Original Message -----

From: tich. společník 

To: 'prostředník' 

Sent: Tuesday, November 15, 2011 5:44 AM

Subject: Klas

 

...Domnivam, ze je velice nutne, aby behem tohoto prevodu nedoslo k preruseni prodeje a tim k moznemu naruseni fungujiciho systemu....

 

tich. společník

VI.E. T.spol. vá, že KLAS je lukrativní

I neoprávněné účetní operace poškozující mě o skoro 5 milionů podporují snahu hl. účastníků uváděným zkreslováním uchvátit KLAS a následně skutek zastřít.

Rafinovaná, velmi obtížně odhalitelné účetní machinace ponížila mé jmění o téměř 5 milionů. Byť i bez takové ohromné ukradené částky vykazoval KLAS zdraví a schopnost splácet, nelze pochybovat, že hlavním důvodem některých hl. účastníků byla snaha maskovat svoji prvotní záminku uchvácení KLASu. Více v hlavní kapitole /str.103 III.A.8/.

VI.E. I neoprávněné účetní o.
VI.F. Hypotéka

F. Hypotéka

Abstrakt

Náklady na hypotéku byly naprosto minoritní v relaci jak k získanému přínosu, tak k výdajům.

Předmět hypotéky měl sloužit KLASu a byl výhodnější, než situace před hypotékou.

Fakta byla neprůstřelná, proto se jim hl. účastníci vyhnuli a hypotéku používali neobjektivně, ale účinně jako "psychologickou" zbraň.

Více v /str. 49 III.A.1.c)(2)/ a /str. 112 III.B.5

Podklady

V následujícím výňatku emailu jsem vysvětlil dostatečně (vyjma zmínky, že získání a udržení hypotéky byla práce hl. účetního) i tichému společníkovi okolnosti kolem hypotéky. Kdyby měli čisté úmysly, tak by nadále nemohli požívat hypotéku jako jednu ze záminek pro převzetí KLASu.

Absurdita

  [Proměna 15 tisíc na 5–10 milionů]

Ježíš měnil vodu ve víno.

Naši zločinci ze skutečných splátek 15.328 Kč vykouzlili útratu za 5-10 milionů a ještě na úkor chudáků lupičů.

Vykouzlení mnohamilionové útraty:

» účetním [KV 3.2. ]

» dozorující st. zástupkyní
  [hned 3x BzS 2.2]).

 

Jde o charakteristickou součást špinavého psychologického boje. Tam, kde selhaly argumenty.

VI.F podkl_t.společníkovi o hypotéce

From: KLAS, Roman Sikora [mailto:sikora@klas.cz]
Sent: Sunday, November 13, 2011 5:22 PM
To: tich. společník 
Cc: prostředník' 
Subject:  Klas
Importance: High

            Vážený pane K*

....


           K nemovitosti v Praze a creditu. KLAS měl spoustu let kontaktní místo pro členy a své sídlo v Praze. První dlouhá léta na Vinohradech, pote několik let na Smíchově. Vždy se jednalo o pronájmy s omezenými možnostmi. Do posledního kontaktního místa se vešli tak 4 reprezentanti a už ti se museli tísnit, museli procházet ošklivým, hlučným, špinavým barákem přes recepci, v místnosti jsme nemohli dělat žádné úpravy a o možnosti přespání mimopražských členů se nám mohlo jen zdát.V prvním, i přes velký nájem, jsme se dokonce o část místa dělili s jinou firmou.
    Nicméně protože pro firmu našeho typu se odříznutí kontaktů se svými reprezentanty rovná sebevraždě, (Kraslice jsou pro naprosto většinu našich členů pasé) tak jsme válčili, jak se dá. Toto se potvrdilo, když jsme se loni v rámci úspor přesto odvážili nájem ukončit. Velmi brzy jsme tvrdě narazili a pro jsme začali nové místo shánět.  

Výsledkem je následující skutečná a výhodná situace:

 • Byt, o který se jedná je pronajmut KLASu (stačí se podívat do obchodního rejstříku) a začne po dokončení úprav (díky závadám byl předán až koncem devátého měsíce) sloužit znovu reprezentantům.

 • Jde opět v realitě o pronájem (hypotéka na 25 let a bez akontace!), tentokrát ovšem bude po 25 letech náš.

 • Zatímco do předchozích míst se vešli tak 4 reprezentanti, teď se jich vejde třeba 20, v létě 40! Tím se jednání, prezentace a hlavně školení stávají konečně efektivní. (to jsem já a VIP mj. považovali léta za největší slabinu KLASu)

 •  Mimopražští členové mohou přespat, což jednak oceňují, a jednak šetří hodně peněz. Parkování je také bezplatné.

 • Má výtečnou polohu, je hned u metra a na křižovatce hlavních uzlů, přitom blízko na západ.

 • Místo konečně působí na zákazníky čistě, klidně, vlídně a reprezentativně. Můžeme ho upravovat podle potřeb členů.

 • Zatímco průměrné měsíční náklady na předchozí nevyhovující místo byly 19343 +17040 (nájem a správce) a neustále by rostly, náklady na nové ziskovější místo jsou (24310+27401) a až na část úrokové změny nahoru i dolu se měnit nebudou. Rozdíl je 15328 a i ten je teoretický, protože jsme s ukončením předchozího místa propustili už nepotřebného programátora s platem 50.000.

Ještě jednou se omlouvám za tolik vět, ale potřeboval jsem se k tomu vyjádřit. Jsem přesvědčen, že i Vy a každý rozumný podnikatel by postupoval ve výše uvedeném případě stejně jako hospodárně jako já. Prostě věci nejsou vždy takové, jak se zprvu jeví.

...

S úctou Sikora

 

G. Ne-neoprávněné rozprodávaní a nakládaní
s majetky poškozeného, ale dohoda

Abstrakt

"Prodeje“ zboží poškozeného na účet hl. účastníka je natolik průkazný, že účastníkům spolčení zbývá jen jediná obhajoba - poškozený sám nařídil takový prodej svého zboží.

Dle údajů vedoucího se pak toto zboží nakonec (23. 12. 2011) stejně odečetlo od pohledávek a tudíž se nic během prosince nezcizovalo.

Dlouho jsem přemýšlel, jak by se hl. účastníci případně vymlouvali, když bych toto pokoutné rozprodávaní a zneužívání dalšího mého majetku objevil dříve a kdybych ji dokázal razantně řešit. Na nic kloudného, než na tvrzení, že jsem to nařídil já, jsem nepřišel.


Že opravdu hl. účastníci nic jiného nevymysleli, prozrazuje můj telefonát s vedoucím z 6. 8. 2014. Zeptal jsem se ho na okolnosti, kolem této nekalosti. Chvíli tvrdil, že si na nic nepamatuje, ale po mých několikerých návěstích již neměl kam uhnout, a tak mi sdělil, že taková byla naše vzájemná domluva a že to zboží se potom v převodní smlouvě stejně odepsalo.

Jelikož převodní smlouvu připravovali vedoucí s účetním /str. 157 VI.K.1/ tuto poslední skutečnost nemohu zatím ani potvrdit ani vyvrátit. Dodatečná rekonstrukce je také obtížná z důvodů známých problémů s účetnictvím a dalšími materiály. /str. 73 III.A.3.a)(1)/

» Ke krádeží tržeb
   padělaným číslem účtu [UD III.A.7]

Vrácení části kradeného

Uplynulo 7  let od té doby, co psal pan Sikora tak prozíravě text vlevo.  My ho jen můžeme už známými fakty doplnit a zpřesnit tak okolnosti kolem  pokusu o obhajobu tohoto zločinu završujícího řadu činů užitých při loupení.

Pachatelé nevrátili část kradeného zboží, vrátili jen část nákladů.
(Skutečnou výši odmítli mařitelé zjistit).
Mnohem větší zisk pachatelé nevrátili nikdy. Viz [UD III.A.7]


Faktura řešící vracení není dokonce ani z 23. 12., ale je až 31. 12. 2011., tj. dávno po vykrádání tržby a dokonané loupeži.

Absurdita 

  [Stroj času a záměna následku za příčinu]

Fakturu

(s formulací: za Správu MLM) [KV 2.8.]

připravoval pachatel vedoucí, který byl

(za dohodnutou  odměnu za padělání č. účtu [Abs])

současně už vedoucím i v uloupené společnosti. [UD2]

   To, co mu všecko ukradli, pan Sikora nemohl znát i proto, že

 • mu účetnictví (navíc neúplné) pachatelé odevzdali po velkém boji až za dva roky [UD III.3.a)(1)] a

 • dokonce i inventuru udělali,
    po vystrnadění skladníka,
    sami pachatelé. [UK III.A.7]

 • V té době neměl ani fyzický přístup jak do skladů, tak ke svým serverům, které už ovládali pachatelé.

 Skutečnost, že sám adresát, na kterého směřoval zisk z padělaných faktur a měl ke všemu, na rozdíl od své oběti, přístup, to sám neví a zapírá část těchto podvodných faktur [KV 2.8 ], je výmluvná.

Účelem tohoto kradení nebyl samotný zisk z tržeb, ale snaha donutit oběť konečně podepsat odevzdání KLASu.

Proto malou část rozkradeného vrátili, aby se pokusili alespoň nějak legalizovat zločin. (Protože tento zločin byl odhalen jen náhodou, dnes už se nedovíme, zda by vůbec něco z krádeže vrátili po Loupeži KLASu bez prozrazení.)

 

Pan Sikora fakturu podepsal a částku (část těchto dříve mu ukradených peněz) přijal, protože musel něčím zaplatit lidem závazky, vniklé právě tímto zločinemTj. ne pro sebe.  Jiné peníze prostě neměl, protože ho o ně oloupili jak těmito krádežemi, tak předchozí blokádou.

[UD III.A.2.G.] a [UD III.A.7]

Neexistuje žádná písemná nebo jiná dohoda či důkaz, že by poškozený na tuto svoji sebevraždu přistoupil  a pachatelé měli na takové jednání oprávnění.

[Abs] a [Hodnota smluv podle mařitelů BzS 2.1]

 

Hanba všem mařitelům tr. stíhaní, kteří se nestydí pokoušet existenci této postloupežní faktury zneužívat k obhajobě tak těžkých zločinů!

» Komentář k naznačování pachateli a
    mařiteli, že si pan Sikora sám padělal
    na fakturách vlastní účet za účet pachatelů.
    [BzS 1.6

 

VI.G. Rozprodávání majetku_kom.vrácení části kradeného

Pokud se prokáže, že mi to v prosinci rozprodávané zboží nakonec ve smlouvě vrátili, měli to přeci jen lépe promyšlené. Můžou to považovat za nějakou formu  alibi - poté, co mi v prosinci "šlápli na krk" a odnětím posledního zboží a financí mě donutili firmu vydat, se jakoby vlastně nic nestalo, protože vlastně nic zcizeno mi nakonec nebylo.

Ještě mě napadlo, že mohou tvrdit, že jsem chtěl prodávat prostředníkovo zboží, protože mi nic jiného nezbývalo. Je to trochu obhajoba morbidního charakteru, nu ale jak píši, na nic jiného, žijeme-li v kausálním světě, nemohou přijít. Také vlastně mohou tvrdit, že takto "prodávali" moje zboží, aby se nerozpadla obchodní síť, tj. cenná část budoucí "koupě"

S celou kapitolou je svázaná

Absurdita

[Věřitel smí odmítnout úhrady pohledávek

a vynucovat si hodnotnější majetek.]

.

» Trik odvedení pozornosti
od padělaného čísla účtu 

[KV 2.5]

VI.G_kradené zboží možná vrátili

Dodatek: 18. 8. 2014 jsem se v našem třetím telefonickém hovoru s panem vedoucím (17. a 18. 8.) zeptal ještě na skutečnost kolem samotného změnění čísla účtu v mé obchodní aplikaci, která mj. vystavovala členům i faktury. Podle mých znalostí byl program zcela pod kontrolou Společnosti R a bez zásahu tamějších programátorů jsme nemohli v KLASu v prosinci 2011 změnit nic (včetně pouhých parametrů), natož číslo účtu. [1] 

 

Uvedl jsem, že jsem se Po*** ze Společnosti R letos na toto ptal. Ten mi po dotazech ve své firmě vyřídil, že jsme si číslo účtu prý mohli přepsat v KLASu sami a že žádnou žádost z naší strany nemají. Vedoucí mi řekl, že si už opravdu nepamatuje, jak ke změně čísla účtu došlo.

[1] Mimochodem dodnes, tj. 11. 9. 2014, Společnost R nereagovala ani na jednu z mých výzev, aby mi program řádně předali. 

» Více ke společnosti R úmyslně vytvořené absolutní závislosti zadavatele pana Sikory na jejich službách a ovládaní vlastního  programu a k nepravdivé výpovědi této společnosti. [UK III.A.5.]

VI.G. dodatek k dotazům na padělánía č.účtu

H. Ne-neoprávněné rozsáhlé účetní operace, ale omyl

Abstrakt

Že předmětný SW nebyl poškozeným prodán, bylo účetnímu plně známo.

Odejmutí a následného přisvojení si SW bylo provedené s  vědomím velmi obtížné odhalitelnosti.

Manželka účetního bez odpovídajícího dokladu a konzultace nemohla poškodit klienta o tolik miliónů.

Zmizení SW ve výši téměř pěti milionů z účetnictví poškozeného a následné objevení se na účtu Společnosti prostředníka není hrubé poškození a následné pozměňování  /str. 103 III.A.8/, ale pouze účetní omyl. Jinou výmluvu hl. účastníci, především účetní, k dispozici nemůžou mít.

Jak dokumentuji v kapitole věnující se přípravě převodu /str. 157 VI.K.1/, účetní se od začátku na této smlouvě podílel. Doslova ji měl spolu s vedoucím od začátku ve své režii. V žádné etapě přípravy nebyla nikde ani zmínka o tom, že by se tento SW měl prodat. Nic takového se nenachází v žádné verzi připravované smlouvy. V konečné verzi se pochopitelně také tento SW neprodává.

 

Tento „zmizelý“ SW [1] je jednoznačně odlišen od SW převedeného (softwarového produktu Me*** BPM), ostatně odlišují se i vzájemnými hodnotami ve výši několika milionů. I zde byl omyl vyloučen.

 

A kdyby to nestačilo – Převodní smlouva jasně definuje, že cena je plně uhrazena jen zápočtem všech pohledávek [2].

Toto bylo účetnímu naprosto jasné a toto ponížení mého majetku a účetní zkreslování muselo být z jeho strany vědomé a záměrné.


Navíc není vystavený na straně KLASu korespondující příjem a u Společnosti prostředníka (předpokládám) výdej.

Motivy hl. účastníka (či účastníků) jsou pádné. Popisuji je v /str. 73 III.A.3.a)(1)/.

 

 

 

​[1] Viz Převodní smlouva: „…Převádějící uděluje touto smlouvou nabývajícímu nevýhradní licenci k užívání nadstavbového softwaru systému komplexního řízení MLM KLAS, jenž je tvořen tzv. backend systémem KLAS, E-office, Contact Management Systémem…“

[2] „3.1 Kupní cena dle bodu 3.1 tohoto článku bude uhrazena zápočtem všech pohledávek nabývajícího za převádějícím. Převádějící a nabývající shodně prohlašují, že tímto zápočtem dle této smlouvy jsou jejich vztahy zcela narovnány.“

Už existuje 12 automatických zamítnutí tr. stíhání, ale každý z mařitelů tr. stíhání se k tomuto zločinu provázejícímu loupení bál vyjádřit.

Až je něco přinutí alespoň formálně dodržovat zákony, očekáváme zamítnutí, novou absurditou. Takže tu pro ni ponecháme místo.
 

VI.H. Účetní operace

Je objasnitelné, proč se nebál riskovat i toto mé poškozování (vedle prosincového neoprávněného nakládání s mým hmotným a nehmotným majetkem). Jedná se sice o ohromnou částku, přesto je tento čin obtížně odhalitelný.

 

Účetní nepředpokládal, že se nakonec dostanu ke svému účetnictví. /str. 73 III.A.3.a)(1)/ Pokud bych se k němu přeci jen nějak dostal (a nebylo už pozdě), nebudu mít prostředky na podrobné zkoumání.

 

A do třetice, zdolám-li přeci jen tyto dvě překážky, málokterý posuzovatel odhalí tuto vychytralou „operaci“. Je k tomu třeba i podrobná znalost obsahu převodní smlouvy. Neodhalila to ostatně ani odborná kontrola, kterou jsem si zadal.

VI.H_obtížnost ohalení podvodu účetního

Další možností účetního je to svést na omyl svojí manželky, která mohla „fyzicky“ provádět samotné zúčtovávání.  Samotná myšlenka, že by nějaký účetní při smyslech provedl několikamilionovou operaci (poškozující jeho klienta), aniž by měl například odpovídající doklad (zde příjmový), navíc to nezkonzultoval s klientem, mi připadá vyloučená.  A pak je tu ještě účetnictví Společnosti prostředníka, kde, pokud vím, hodnota „záhadně“ naopak přibyla.

VI.H. svedení podvodu na manželku

I. Jednatelství a vedení Spol. parazitující na jméně jako charita zdarma

Abstrakt

Žádný rozumný podnikatel by neustanovil jednatelem účetního a fin. poradce krachující firmy [1].

Účetní usiloval o pozici ve Společnosti parazitující na jméně natolik, že pro to obětoval svého dosavadního komplice. Kromě  blíže neznámých odměn a požitku jde účetnímu opět o moc.

Mohou tvrdit, že účetního učinil prostředník "hlavou" Společnosti parazitující na jméně ne za odměnu a spolukomplictví ale z nutnosti, protože je místní. Svěřit cizímu člověku jednatelství s plnými pravomocemi jen na základě místní příslušnosti, případně povrchní znalosti prostředí, můžeme očekávat snad od sebevraha, ne ale od dlouholetého podnikatele. 

Zdůrazňuji také, že účetní by musel být navíc pro běžného podnikatele (na hypotetické pozici nevinného prostředníka) především podezřelým účetním a finančním poradcem z krachující firmy.

 

 

[1] Zde jsem si „naběhl“, protože já jsem podobné vlastně v roce 2006 učinil. I když přesněji řečeno nešlo o účetního, ale vlastníka krachující firmy vedoucího. (Že účetní řídil zpovzdálí tunelovanou a poškozující firmu a dělal jí i účetního jsem tehdy ještě nevěděl).

» prostředník potvrzuje, že účetního
    vnímal jako účetního a ekonomického
    poradce pana Sikory. [KV 2.1]

VI.I. Jedntelství a vedení spol.p.n.j.!

Podobně může samozřejmě tvrdit účetní, že nejvyšší funkce je pro něj jen oběť.

 

Při návštěvě u mě (7. 2. 2013[2]) se mi sám od sebe, bez podnětu z mé strany, začal ospravedlňovat. Řekl mi, že "vede" Společnost parazitující na jméně, protože tak může zabránit distributorovi Společnost parazitující na jméně vykrást. (/str. 128 IV.F/ Mocenské ambice)

 

 

[2] Bylo to v době, kdy jsem si ho pozval a snažil jsem se ho/je „rozhýbat“. Netušil jsem totiž. jak bych jim mohl prokázat loupež. Vše teprve vyplouvalo na povrch. Věděl jsem, že si účetní bude rozhovor tajně natáčet, a proto jsem se rozpovídal tak, abych je k něčemu vyprovokoval (používal jsem úmyslně i nepravdy). Podařilo se mi to jen z částí (viz např. obratem obdržený vůbec první email od loupeže od prostředníka z 8. 2. 2013)

Pan Sikora se opět trefil. O dva roky poději účetní ve své výpovědi utvrzuje, že:
"Já jsem pak byl požádán prostředníkem, abych se stal jednatelem, v podstatě šlo o určité přechodné období, protože jsem tuto funkci vykonával zadarmo." :-) 

» Výpověď účetního s přesvědčováním,
    jak nezištně vedl Uloupený KLAS.[KV 2.2]

VI.I_ účetní e obětuje aby zabránil vykradní

J. Trvání pohledávek

Abstrakt

Za dlouhodobé zpožďování v platbách získali prostřednící mimořádné výhody, výrazně převyšující jejich výdaje.

I všechny uvolněné prostředky investoval poškozený do firmy, kterou takto zhodnocenou nakonec hl. účastníci věrolomně získali.

 

Zpožďování v platbách za zboží trvalo nepřetržitě v proměnlivé výši cca od roku 2005. Bylo akceptováno dohodou za poškozeným udělenou exkluzivitu na prostřednictví. Pro prostředníky neobyčejně výhodnou. Já jsem všechny uvolněné prostředky investoval do růstu firmy a tím zajišťoval i prostředníkům vysoké zisky. Ten už ovšem měli prostředníci bez investic a práce. Nakonec se z toho po tolika letech stala obchodní zvyklost. /str. 142 VI.C.1/

Fakta k zapamatování:

 1. Pan Sikora nedlužil, ale platil pohledávky cyklicky.
   

 2. Pro prostředníky byla tato praxe velice výhodná. Získali za to výhradní prostřednictví a bezpracný zisk.
  Pan Sikora na to obětoval svůj zisk!
  [UK V.A]

 3. Tato praxe trvala celá léta.
   

 4. Na konci roku loupení byly dosud neuhrazené pohledávky výrazně menší než na jeho začátku.
  Klesly ze 7 milionů na 3 (2,6)!  [BzS 2.5] a
  byly by zaplaceny už v téže době.
  Takže pachatelé neměli oprávněný důvod na mj.:

 • okamžité jednostranné porušení letité dohody,

 • odmítáni úhrad [UD III.A.3.a).(4)] a
  k okupaci [Abs].

Utajit  fakt, že

veškeré pohledávky mohl pan Sikora

doplatit  už v době loupeže!

    [UDIII.A.1.c)(4)] a [UDIII.B]

se mj. pachatelé i mařitelé snažili:

 • pokračujícím bráněním oběti v přístupu k jeho vlastnímu účetnictví, [BzS1.2]

 • ignorováním znalecké expertizy,
   [KV 1.3]

 • lží o neobdržení úvěru, [KV 2.1]

 • účetním matením a patláním [KV3.2] a

 • dokonce  popíráním matematických pravidel. [BzS 2.5]

Více k Svěření pachatelům lukrativního prostřednictví [UD III.A.2],
které

 • později zneužili k vydíraní a zablokování jeho podnikání, [UD III.A.2.g)]

 • které se léta kompenzovalo rotujícími pohledávkami,

 • které se usilovně (jak pachatelé, tak jejich ochránci) snaží proměnit v dluhy.

Kde všude záměrně zaměňují dlouhodobou a ustálenou praxi - cyklické pohledávky (pro pachatele neobyčejně lukrativní) za dluh:

 prostředník:  [KV 2.7]

 vedoucí [KV 2.10​]

» Jak si tichý společník nevzpomněl na
  mnohaletý bezpracný zisk od pana Sikory.

   [UD VI.J]

Dlouholetá zavedená obchodní praxe
cyklicky uhrazovaných pohledávek

Pachatelé a osoby kryjící trestní činnost opakovaně úmyslně:

 1. Rotující pohledávky zaměňují za dluh.

 2. Naopak zamlčují fakt, že tato praxe byla pro pachatele velmi lukrativní.

 3. V době loupeže pohledávky výrazně klesly* a mohly být uhrazeny.

 4.  Existencí cyklických pohledávek nehorázně ospravedlňují řadu trestných činů, pomocí kterých se pachatelé zmocnili majetků nejméně osminásobně převyšující pohledávky.

* Tuto skutečnost nevyvrátili mařitelé ani užitím    svérázných matematických zákonů [BzS 2.5].

Na tyto skutečnosti jsme mnohokrát upozorňovali. (např. zde [KV 1.1 ] a zde [KV 1.3 otázka 12]), což nám ale moc nepomohlo, protože  mařitelé tr. stíhaní nepřestali zneužívat této záměny.

VI.J. Trvání pohledávek

Čas od času se záležitost kolem pohledávek řešila s prostředníkem, který je nepravidelně v různých obdobích a s různou intenzitou chtěl snížit. Ten spolupracoval s mými lidmi zodpovědnými za účetnictví a finance KLASu, vedoucím a účetním a ti navrhovali nějaká opatření.

Zatím (k 26. 8. 2014) jsem nedohledal žádné písemnosti. Skutkem však zůstává, že nebýt modernizace, o níž všichni věděli a souhlasili, a nebýt vmanipulování účetním do hypotéky, neexistovala by v roce 2011 žádná pohledávka a hl. účastníci by měli situaci krajně stiženou, ne-li nemožnou.

Zbýval by jim snad jedině neospravedlnitelný nátlak přes absolutní kontrolu mého zboží svěřeným prostřednictvím a předchozí nekalé přisvojení si obch. známek na KLAS poškozeného. /str. 42 III.A.1.a)/

VI.J_ustálené řešení pohledávek, aj
Podklady

Výňatek z emailů tichého společníka:

From: tich. společník 

To: 'prostředník

Sent: Friday, November 25, 2011 4:41 AM

Subject: Klas

Zdravim S***:

Diky za podrobne vysvetleni nove situace o ktere jsem do dneska si nebyl vedom. O dluhu z roku 2005 slysim poprve. Kdybych o tom vedel v tu dobu, tak Te mohu ujisit, ze by nedoslo k dnesni situaci ponevadz bych okamzite resil. ....

----- Original Message -----

 

From: tich. společník 

To: 'prostředník' 

Sent: Sunday, November 27, 2011 7:17 AM

Subject: KLAS

 

Ahoj S***,

...Znova opakuji že jsem do dneska si nebyl vedom ze dluh je jiz delsi dobu a slysim o dluhu z roku 2005 poprve. Opakuji ze kdybych o tom vedel v tu dobu, tak Te znova ujistuji ze by k dnesni situaci nedoslo nebot bych ji resil jiz tehdy.

Silná slova od někoho, kdo bez práce vydělával na vytvořené exkluzivitě tak ohromné peníze. Chtěli bychom vidět, jak by se tvářil,kdyby se mu veškerý bezpracný zisk darovaný panem Sikorou od roku 2005 rozplynul.   [UD III.A.1.b)]

Připomínáme dřívější obchodní schopnosti pachatelů. Bez panem Sikorou darované exkluzivity (kterou přenechal vekou část svého zisku budoucím lupičům) prodávali prostředníci hlavní zboží zhruba 100 x méně, až nakonec ho přestali prodávat úplně. 

 A ani po létech se jejich schopnosti nezlepšily. 

» K podnikatelskému břídilství pachatelů
   před panem Sikorou např.:

» K pracovním dovednostem pachatelů

    po Loupeži Klasu např.:

    Pachatelé si tedy díky zločinům [Abs]
    vydělali bezprostředně po loupeži
    min. 21 milionů.
    Velkou část lupu však  prošustrovali.

VI.I. Podklady T.spol_kom obch.schopnosti prostředníků a exkluzivita
bottom of page